Історія

Комунального некомерційного підприємства Фастівської міської ради ,,Фастівський міський Центр первинної медичної (медико-санітарної) допомоги”

Історія нашого закладу бере свій початок з 1918р., коли був відкритий санпропускник на станції Фастів. Незабаром, була відкрита амбулаторія, яку пізніше реорганізували в поліклініку. До 1941р. в поліклініці працювали такі спеціалісти: терапевт, педіатр, ЛОР, окуліст, хірург.

Після 1945р. в Вузловій лікарні станції Фастів працювали 8 лікарів та 25 середніх медпрацівників. Головним лікарем працював Вершило В.Ф.

З розширенням підприємств залізничного транспорту збільшувалась і лікарня. Так в 1957р. в поліклініці працювало вже 160 медичних працівників, з них 25 лікарів, було відкрито невідкладну допомогу та амбулаторію на станції Фастів-2.

З 1967р. почалося будівництво залізничної лікарні по Типовому проекту на 330 ліжок, яка була здана в експлуатацію в травні 1975р. В лікарні функціонували такі відділення:

 • терапевтичне – 60 ліжок
 • хірургічне -50 ліжок
 • травматологічне – 40 ліжок
 • гінекологічне – 40 ліжок
 • ЛОР – 30 ліжок
 • неврологічне – 30 ліжок
 • дитяче соматичне- 40 ліжок
 • дитяче діагностичне- 40 ліжок.

В зв’язку з переходом на фінансування на одного жителя в 1995р. лікарню було скорочено до 220 ліжок, в 1998р. до 160 ліжок, в 2000р. до 130 ліжок.

В структуру Вузлової лікарні входили: лінійні амбулаторії станції Біла Церква і станції Миронівка, а також здоровпункти при моторовагонному депо станції Фастів, ДП «Укррефтранс», вокзалу станції Фастів, станції Миронівка, станції Біла Церква.

Довжина залізниці, яку обслуговувала Вузлова лікарня станції Фастів, складала 145 км, в поліклінічному відділенні проводився прийом населення на 500 відвідувань в зміну, працювали спеціалісти по 18 спеціальностям: клінічна і бактеріологічна лабораторії, кабінет функціональної діагностики, фізіотерапевтичний кабінет, стоматологічне відділення з кабінетом зубопротезування, кабінет УЗД, кабінет фіброгастроскопії, аудіометрична лабораторія. Кабінети оснащені сучасною діагностичною апаратурою; комп’ютерною системою «Кардіо – 10», «РЕО-5», комплекс «Сфера -10», « Регіна -200», Холтерівське моніторування, комп’ютерний комплекс «Візус».

За ступенем акредитації присвоєна перша акредитаційна категорія, лікарня має ліцензію на медичну практику.

Вузлова лікарня станції Фастів обслуговує понад 16 тисяч населення міста Фастова, в т.ч. понад 11 тисяч працівників залізничного транспорту.

Кадровий потенціал лікарні – 237 штатних одиниць.

З них:

 • лікарів – 51
 • середнього медперсоналу – 102
 •  молодшого медперсоналу – 44
 •  інші – 40

Ліжковий фонд дозволяв надавати допомогу не тільки залізничникам і членам їх сімей, а і територіально-прикріпленому населенню по хірургічному, травматологічному, гінекологічному, терапевтичному, педіатричному та неврологічному профілю.

Лікарня на протязі 20 років співпрацювала з страховими компаніями такими як «Нафтогазстрах», «Раритет», «Алькона», «Інтер-Транс-Поліс», «Всесвіт-Асістанс», «Сан-Лайф».

Завдяки фінансовій допомозі Південно-Західної залізниці проводились ремонти опалювальної системи, приміщення для розміщення денного стаціонару, бактеріологічної лабораторії, сучасний ремонт в кабінетах поліклініки і дитячої консультації, рентгенологічному, фізіотерапевтичному і патологоанатомічному відділеннях в інших кабінетах поліклініки, приведено в порядок паркову зону, проведено частковий ремонт водопровідної та каналізаційної систем, прокладено 500 м. високовольтного кабелю, відремонтовано ліфт, закуплено необхідне медичне обладнання.

В 2015 році, в зв’язку з ліквідацією відомчої медицини, відповідно до рішення Фастівської міської ради Вузлову лікарню станції Фастів Південно-Західної залізниці було реорганізовано на Комунальний заклад Фастівської міської ради ,,Фастівська міська лікарня”.

В зв’язку з реформуванням галузі охорони здоров’я та в перспективі створення госпітальних округів адміністрацією міста та району було вирішено об’єднати міську та районну лікарні в одну потужну лікарню з метою створення лікарні інтенсивного лікування першого рівня.

Рішенням сесії міської ради від 30.08.2017 р. заклад реорганізовано шляхом перетворення в Комунальне некомерційне підприємство Фастівської міської ради ,,Фастівський міський Центр первинної медичної (медико-санітарної) допомоги”, зареєстровано в Єдиному державному реєстрі 29 грудня 2017 року.

Згідно рішення Фастівської міської ради № 16-ХІ-VIII від 16.09.2021 року до Комунального некомерційного підприємства Фастівської міської ради «Фастівський міський Центр первинної медичної (медико-санітарної) допомоги приєднано Комунальне некомерційне підприємство Фастівської міської ради «Фастівський Центр первинної медико-санітарної допомоги».